Tulekul on koolide võistkondlikud gomokus

26.02.2023

Tere!

Nädal tagasi saatsime oma sõbra Tunneti maise ihu tema viimasele teekonnale. Aitäh kõigile, kel õnnestus kohal olla. Rahvusvaheline rendžu-gomokukogukond  oli loomulikult täiesti šokis, sest valdavalt olid viimatised mälestused temast väga elurõõmsana.  Stefan ja Sander Karlsson said ka ise matustele  tulla.

Kindlasti plaanime läbi viia Tunneti mälestusvõistlusi, toimumisaja  ja formaadi kohta anname mõne aja pärast teada.

Eile mängiti rahvusvahelise gomoku onlaini olümpiaadi 3. voor. Eestlasi osales hõredalt. C-grupis oli Karl Miko seekord 18. ja kokku 15. Selle korra tabelit näeb siin: https://www.vint.ee/et-ee/tournament/result/202797/  ja kokkuvõtet siin: https://www.vint.ee/et-ee/tournament-series/details/88 

B-grupis sai Dima hakkama korraliku tulemusega, saavutades 7. koha, 14. oli Karl Peeter ja 15. Karl Johann - https://www.vint.ee/et-ee/tournament/result/202801/  Kokkuvõttes on Peeter ja Johann meie edukamatena vastavalt 8. ja 11.  - https://www.vint.ee/et-ee/tournament-series/details/89 . 

A-grupis on Eesti parimana Rondo Mikko kokkuvõttes 20. - https://www.vint.ee/et-ee/tournament-series/details/90 .

Nüüd on tulemas kooliõpilaste jaoks aga aasta tähtsaim laua taga toimuv sündmus , koolide võistkondlikud karikavõistlused gomokus, 11.-12.03. Laagri Koolis - https://www.vint.ee/et-ee/event/951. Kutsun üles leidma gomokuhuvilisi klassi-ja koolikaaslasi ja agaralt tiime moodustama! Kui enda koolis sellega kuidagi toime ei tule, siis andke mulle teada, katsume ka sellistele mängijatele võimaluse anda.

Lätist saabub 8 võistkonda juba reede, 10.03. õhtupoolikul. Et ma lähen neid vastu võtma ja olen mõnda aega Laagri Koolis, siis on plaanis seal teha lahtine gomokutreening, ca kell 17-19 (täpsustan üle). Et lätlasi paremini  ja südamlikumalt vastu võtta, siis uurin ka, kas on soovijaid, kes tahaks neile midagi maitsvat küpsetada? Kui peaks olema, siis andke mulle teada palun. Kui on neidki, kes veel kohtunikutegevuse-korraldusega soovivad aidata, siis ootame neidki appi J.

Väljas on nüüd ka 14.-16.04. toimuva Sürgavere laagri teave - https://www.vint.ee/et-ee/event/970, võimalusel andke palun peagi teada, kes soovib tulla.

Pärast Sürgavere laagrit, aprilli lõpupoole on plaanis korraldada sõit Kreetale, et treenida koos sealsete noorte gomoku-ja rendžuhuvilistega. Eesti delegatsiooni juhib Madli. Et piletite ostmisega läheb juba kärmeks, siis tasub huvi korral kiiresti ühendust võtta.

Otsustatud on ka, et täiskasvanute rendžu MM toimub Türgis (võib juhtuda, et samuti tuleb samas  gomoku MM, ent see on veel selgumisel) 3.-13.08.  Lisaks - ilmselt viiakse koos BT-ga 7.-13.08. läbi noorte EM.

Täna lõppes Venemaa MV. Naistest tuli võitjaks Anna Fokicheva, Irina Metreveli õpilane, kes anjafo nime all ka vint.ee-s tuntud. Põnev oli meeste heitlus. Osalejate hulgas oli Nikolai Burtsev, kellega tutvusin 2019 Karepa laagris. Ta oli tookord perega lihtsalt kaasas, samal ajal kui ta vanem vend,( 15-aastaselt juba vähi seljatanud) Peter tublilt võistles. Kutsusin Nikolai osalema välgus, rendžu  reegleid ta enam-vähem juba teadis. poiss sai 57. koha (58 osaleja hulgas). Seejärel hakkas ta ka vindis mängima, 2020 kevadel tehtud rendžusarjas oli näha tema kiiret arengut. Praegust Venemaa MV finaalturniiri 16 mängija vahel alustas Kolja 2 kaotusega, ent sai järgnevast 13-st partiist seejärel 12,5 (!) punkti. Esikohaks aga sellest ei piisanud, pisut parema Bergeri koefitsendiga samade punktide (12,5) juures saavutas esikoha eelmiselgi aastal võitnud Maxim Orlov.

Ilusat õhtut!

Ants