Läti ja Sürgavere

02.04.2023

Tere!

Alustan ühest värskemast uudisest. 12.-13.05. on plaanis gomoku-rendžu kogukonnaga sõita Lätti. Reis pole seekord Riia keskne, kuigi sõidame sealt oma tellitud bussiga läbi ning veedame mõne tunni ka Riia Eesti Koolis. Külastame aga Läti suuruselt neljandat ja kuuldavasti kaunite paikade rohket Jelgavat, mille läheduses  ööbime (Senliči hotellis). Järgmisel hommikul on Jelgava ja Riia vahel asuvas Olaines algajate gomokuturniir, huviliste olemasolul võime mõelda lisaks rendžu välkturniiri korraldamisele.

Sõit on mõeldud mõnusaks suhtluseks ja ilusate paikade külastamiseks kõigile meie kogukonna liikmeile, kel on huvi ja võimalus kaasa tulla. Algajamad gomokumängijad saavad lisaks veel põneva turniiri koos Läti algajatega. Täpsem programm saab selgeks hiljem, kuid ühtteist teavet olen pannud siia - https://www.vint.ee/et-ee/event/973 .

Veel on kohti ka Sürgavere laagris - https://www.vint.ee/et-ee/event/970 , aga kes veel regada soovib, võiks kiirustada.

Läbi said selleks hooajaks onlain olümpiaadid. Eesti mõttespordi onlain olümpiaadil, algkooli gomokus domineeris täielikult Karl Miko, võites kõik 4 osavõistlust (üksikutes partiides said teised siiski vastu ka) - https://www.vint.ee/et-ee/mso/results/2022/4/1 .  5 ala koondarvestuses oli Karl Miko 2., ent särasid ikka need, kes gomokuski tipus olid -  https://www.vint.ee/et-ee/mso/combined-results/2022/1

Põhikooli arvestuses võitis gomoku Rauno, ent Mikk Kaarel pakkus väärikat konkurentsi - https://www.vint.ee/et-ee/mso/results/2022/4/2 . Koondarvestuses oli Mikk aga väga kindel võitja - https://www.vint.ee/et-ee/mso/combined-results/2022/2 .

Gümnaasiumiõpilaste gomokus polnud kokkuvõttes Markusele vastast - https://www.vint.ee/et-ee/mso/results/2022/4/3 . Ainus kaotus 3 turniiri peale tuli selgest keskendamatusest. Oliver murdis end viimase turniiriga teiseks. 5 ala koondarvestuse võitis aga samuti Markus, ülikogenud mõttemängija - https://www.vint.ee/et-ee/mso/combined-results/2022/3

Rahvusvahelisel gomoku olümpiaadil kaitses noorimas, c-gr-s (2012 ja hiljem sünd.) Eesti au kõige paremini  taas Karl Miko, tulles kokku 13. Eestlastest järgnes 44. kohaga Mihkel V.

B-grupis (2008-2011 sünd.) võitlesid hiinlastega tublilt Oskar ja Eero Sven, saavutades vastavalt 7. ja 8. koha. Esikümne lõpetas Peeter.

Koolide arvestuse tulemused panen renju.netti välja homme, ent Eesti koolidest oli parim Nõo Põhikool 6. kohaga.

Ja lõpetuseks, saabuval laupäeval, 8.04. on Kullos plaanis sarjaturniiri selle hooaja viimane, 8. etapp - https://www.vint.ee/et-ee/event/929.

Kena algavat nädalat!

Ants