Noorte maailma karikas jm

29.07.2023

Tere!

Mängitud on nüüd ka Maailma noorte onlain karikavõistlused. Raunol õnnestus taas võita gomoku, mängides viimast aastat gr. C (2008-2011 sünd.poisid)! Õnnitleme! Eestile tuli teinegi medal, rõõmsa üllatuse tegi Ronan Thor Tuul, saavutades pronksi samuti gomokus - gr. E (2014 ja hiljem sünd. poisid). Ida-Liisa saavutas gomokus oma grupi 4. ja Karl Miko 5. koha. Rendžus tuli Kaur Kaljola 6. Tabeleid saab vaadata vint.ee rendžu ja gomoku mänguruumides, avades allpool oleva“viimased turniirid“, samuti leiab lingid renju.net-s nii vastavate turniiride kui võistluste pealehe alt.

Pisut korraldusest. Ühest küljest lähevad asjad sujuvamaks – tehniliselt saab minna mööda sissetallatud radu. Teisest küljest – meie staap on väga kokku kuivanud. Suur tänu muidugi Andole, kes (töökoosolekute ja kehva enesetunde kiuste) oli tavapäraselt kindel korraldussammas, samuti Villemile ja Martinile, kes paaril päeval aidata said.

Siiski, tahaks minna nende võistlustega jälle sammu võrra edasi, nii kvaliteedilt kui kvantiteedilt. Vint.ee omanik Marten Meikop omalt poolt progeb mitmeid muudatusi, mis hõlbustavad turniirile jõudmist, andmete sisestamist jms (Nende testimiseks teeme kindlasti prooviturniiri augusti 2. poolel ja mõttespordi olümpiaad peaks juba uuel kombel toimuma). Kuid meil oleks vaja inimesi turniiri staapi juurde. Suur abi oleks kasvõi 1-2 päevasest panusest ja tegemist on ainult hommikupoolikutega, s.t. abi oleks vaja 3-4 tunni vältel. Järgmise aasta kuupäevad on paigas, 12.-19.07. - https://www.vint.ee/et-ee/event/982 . Karepa laager on taas enne seda, 2.-11.07. - https://www.vint.ee/et-ee/event/979 . Paigas on muide ka mõttespordi (paaride) viievõistluse kuupäevad Karepal, 6.-7.07. - https://www.vint.ee/et-ee/event/980 .

Aga muidugi toimub palju huvitavat veel enne järgmise aasta suvegi J. Järgmine võistlus laua taga peaks olema sarjaturniir (tõenäoliselt 30.09.). Paljud Rootsi võistkondliku turniiri fännid ootavad põnevusega Stockholmi minekut 18.-19.11., eelteave on väljas siin: https://www.vint.ee/et-ee/event/981 .

Vaatame, kas sügisesse mahub ka üks Läti-sõit või jääb see siiski veidi hilisemaks.

Nüüd veel Karepa laagri võistluste tulemusi. Mõttespordi paaride viievõistluse tulemused on eraldi väljas siin: https://www.vint.ee/et-ee/event/978 . Kindla võidu saavutasid külalised Andres ja Karoliina Karba, kuid tubli esituse tegid Rauno-Kristjan ning Dima-Mihkel, haarates endale järgmised kohad. Järgmiseks aastaks sooviks viievõistlusekski teha enam reklaami ning koguda veelgi esinduslikuma koosseisu. Samuti proovime enam Kullos harjutada bridži ja „Lines of Actioni“, mille oskustest ehk enim puudu tuleb (kõva arenguruumi on muidugi kõigil aladel).

Muidugi mängiti Karepal ohtralt rendžutki - https://www.renju.net/tournament/3008/ ja https://www.renju.net/tournament/3009/ . Nagu näha võitis avaturniiri veenvalt Kaur ja teise (A) turniiri sama veenvalt Rauno. Tublilt heitlesid ka Peeter ning Taavi. B-turniiri võidu võttis Dima.

Nüüd on tulemas rendžu MM Türgis (2.-4.08.), kus rahvusvahelisel valikturniiril esindavad Eestit Aivo ning Renee - https://www.renju.net/tournament/2433/. Loodame, et saame nende esinemist näha ka A-turniiril alates 6.08.-st - https://wc2023.renju.net/players/

Ja lõpetuseks – üritame lähiajal võimalikult koguda materjale Tunneti mälestuse jäädvustamiseks, kes soovib kaasa lüüa, võtke palun ühendust. Samuti hakkame ette valmistuma Tunneti mälestusturniiri korraldamiseks 28.-30.12.

Ilusat õhtut!

Ants