Tulekul olümpiaadid

01.01.0001

Tere!

Lähimad nädalad on rendžu-gomokumaailmas üsna tihedad. Meil toimus üleeile Kullo sarjaturniiri 3. (onlain) etapp.

Rendžus võitis Korea külaline, eestlastest parimana oli Tristan Tormi 3. Kokkuvõttes juhivad Tristan ja tema vend Ronan võrdselt 42 kohapunktiga.

Edasijõudnute gomoku võitis samuti külalisvõistleja Alex Pinsky, Rauno ja Andreas Gerdi ees. Kokkuvõttes tõusis 59 punktiga napilt liidriks Sören, edestades Taavit 0,7 ja Henrit 1,5 kohapunktiga.

Algajate gomokus läks esikoht jagamisele 3 mängija vahel – Leo, Joosep ja Mark Erik. Kokkuvõttes hoiab juhtpositsiooni Joosep 72,3 punktiga, Arturil on teisena 64 punkti.

Hiinas lõppes nende üks mainekamaid turniire, 4.  World Renju Open, kus varasematel aastatel on eestlasedki osalenud - https://renju.net/tournament/2379/, millele järgnevalt algas 4 turniiri võitjate superfinaal - https://renju.net/tournament/2592/

Jaapani Meijin-matš, Jaapani parima mängija väljaselgitamiseks on aga läbi. Shunsuke Kamiya säilitas oma tiitli, alistades väljakutsuja  Tomoharu Nakayama 2,5:0,5 (tuletan meelde, et legendaarne Shigeru Nakamura on võtnud väikse mängupausi, kuid loodetavasti osaleb jälle järgmisel aastal).

Algamas on nüüd nii Eesti mõttespordiolümpiaad - https://www.vint.ee/et-ee/mso , mille 1. etapi raames mängitakse  esimesed gomokuturniirid 23.11. (algkool kl. 13, põhikool 13:30, gümnaasium 14:00) kui ka rahvusvaheline gomokuolümpiaad - https://www.vint.ee/et-ee/event/937, mille prooviturniir toimub nüüd järgmisel laupäeval, 19. novembril - https://www.vint.ee/et-ee/event/936.

Kes veel Eesti olümpiaadil kirjas pole, ent sooviks osaleda, andke palun mulle teada.

9.12. on plaanis ühepäevane gomokututvustus Riias. Kui keegi soovib minu ja Andoga selleks sõiduks ühineda, andke palun teada.

Nüüd veidi renju.ee-st. Tahame seda lehte Villemi juhtimisel uuendada-kaasajastada, samuti hakata rendžu-uudiseid välja saatma sealtkaudu. Kui keegi ei soovi enam rendžu-uudiseid, võib sedagi teada anda.

Lõpetuseks suure ringi küsimus. Hao Tianyi on teinud sellise maailma rendžureitingute esikümmet läbi aastate kuvava lõigu - https://www.youtube.com/watch?v=GZbqGg4TdQc . Mitut eestlast te leiate läbi nende 33 aasta?

Rõõmsat nädalat!

Ants