Rahvusvaheline gomoku olümpiaad juba sel laupäeval.

01.12.2022

Tere!

Alustan sellest, et kooliõpilastele (2003-2022 sündinutele, nii ei tegelikult tohivad osaleda ka lasteaialapsed ja beebid J) toimub laupäeval rahvusvahelise gomoku olümpiaadi 1. etapp - https://www.vint.ee/et-ee/event/937 . Kui vähegi võimalik, palun homme õhtuks eelregada.

Eelmisel nädalavahetusel oli  arvukas Eesti delegatsioon võistlemas Rootsis, võistkondlikul turniiril. Turniiri võidu eest konkureeris üsna võrdselt 3 tiimi. Nendest Tallinn 1-l (Markus, Karl-Mattias, Emil), olid kõik trumbid pärast esimesel päeval STORK-i 2,5:0,5 alistamist enda käes. Teine päev aga ebaõnnestus neil täielikult, Uppsala võistkonnale jäädi alla koguni 0:3 ja kui ka Saue vastu anti punkt ära, tuli lõpuks 3. koht 16,5 punktiga. Nii Uppsala kui STORK kogusid 0,5 silma enam. Kogutulemusi näeb siit: https://www.renju.net/tournament/2506/ või siit: https://www.vint.ee/et-ee/event/920 .

Huvitamatest tulemustest – Madli , kes mängis ametlikke  rendžupartiisid vist esimest korda pärast 2017aastat, viigistas Stefaniga. Karl-Mattiasel õnnestus võita Timot. Kuid minu jaoks selgelt kõige põrutavam resultaat oli Sergo võit rendžu maailmameistrivõistluste finaaliski mänginud Tord Anderssoni vastu, seda enam, et Sergo mõtles hoolega ja mängiski hea partii. Teise kaotuse sai Tord võistlustel Sander Karlssonilt – samuti imeline tulemus.

Muide, kuigi võistlused toimusid Rootsis,oli meil igasse võistkonda poetatud vähemalt 1 eestlane. Esikoha saavutanud koondises  osales Uppsalas elav Tuuli.

Laua taga toimuvatest turniiridest on järgmine nüüd Tallinn Open. Ilmselt ei hakka me seal gomokut korraldama. Rendžu AT-l (toimub 27.-28. (29.) 12.  on kirjas Vladimir Suškov, Stefan Karlsson, Aivo Oll, Georg-R Topkin (?). Maksimaalselt kaasame veel 1-2 kõrgetasemelist osalejat.

Rendžu BT on lahtine ühepäevane võistlus, seal on juba kirjas Tuuli ja Sander P.

Plaanis on taas elustada kontakte Lätis, seepärast  sõidame Andoga järgmise neljapäeva õhtul, reedel toimub ühisüritus Riia Eesti Koolis koos kohalike ja Olaine mõttemängude klubi huvilistega.

Kui keegi (suur ja asjalik) soovib Riiga kaasa tulla, siis saame võtta 1-2 inimest, ent teada peaks sellest andma hiljemalt laupäeval.

Esmaspäeval lähen aga koos Eiichi Itoga gomokututvustust  tegema Rahumäe Põhikooli.

Ja siit lähtub seekordne suure ringi küsimus. Rahumäe koolis on õppinud üks Eesti othello-ja go-paremikku kuuluv mõttemängur. Kes? Väike ja ebaoluline vihje – küsitav on ühtlasi u viiekordne rendžu maailmameister J.

 

Ilusat õhtut!

Ants