Tokumaru jpm

29.08.2023

Tere!

Esmalt – kes soovib midagi veel kirjutada Tunneti mälestusbrošüüri jaoks, andke palun sel nädalal (kuni 3.09.) teada, paneme mahu paika, saata saab kirjutisi veel vajadusel kuni 10.09.

Sügis-talvine võistluskalender on paika panemisel ning ühtteist juba vint.ee-s ja renju.ee-s üleval.

Võimalik on ühineda kahe „perereisiga“. 14.-15. oktoobril Lätti - https://www.vint.ee/et-ee/event/985 ,   https://www.renju.ee/%C3%BCritus/27 , täpsema programmi ja hinna saadan peagi.

18.-19. novembril – Stockholmi - https://www.vint.ee/et-ee/event/981, https://www.renju.ee/%C3%BCritus/21  – siin piletid ostavad sõitjad ise (laevaga sõitjatele katsume hankida sooduskuponge, andke palun teada, kellele vaja), hotelli mängupaigas broneerivad meile korraldajad. Asume ka moodustama tiime.

Lähematest üritustest.

Hakkavad peale mitmesugused gomokututvustused. Kui kellelgi on vahel hommikuti aega ja soov appi tulla, olete oodatud!

Suurem üritus on Tokumaru turg, 10.09, Solarises. Mina jõuan sinna hiljemalt ca 13:15 ja panen asjad üles, plaanin olla lõpuni, kella 18. Abi oleks vaja esmalt füüsilist, et asjad aidata sinna toimetada ja pärast minema (loodetavasti saab ühtteist turul ära müüdud, nii et ehk on koorem kergem). Muidugi on oodatud ka kohapeal patseerijad ja treeningmängijad J.

30.09. toimub sarjaturniiri 1. etapp - https://www.renju.ee/%C3%BCritus/22 . Kindlasti toimub seal gomoku 2-s grupis. Kaaluda võib ka rendžuseltskonna poolitamist, kui on tugevate mängijate poolt suurem huvi.

Tokumaru ja sarjaka vahepeal on plaanis rahvusvaheline treeningturniir vint.ee-s. Nimelt on Marten progenud võistkondliku turniiri jaoks süsteemi, mida on tarvis katsetada. Seda kavatseme teha rahvusvahelise seltskonnaga. Praegu pakun kuupäevaks 23.09., kestus ilmselt ca 1,5 tundi.

Nüüd aga toimunud üritustest. Rendžu maailmameistriks tuli teadagi hiinlane Lu Hai - https://www.renju.net/tournament/2431/ ja gomokus tšehh Pavel Laube - https://www.renju.net/tournament/2998/ . Rendžu B-turniiril sai Renee 2. koha - https://www.renju.net/tournament/2432/

Äsja lõppes Londoni mõttemängude olümpia. Nagu praegu Näoraamatust lugesin, sai legendaarne Madli Mirme (see pole minu sõnastus  J) seekord naistest 2. koha, kuid võitis gomoku Kevin Kaido ees. Kokkuvõttearvestuses saavutas Andres Kuusk 3. Koha

Lõpetuseks suure ringi küsimus, just nimelt Londoni mõttemängude olümpia kohta. Mis riigi esindaja saavutas gomokus 3. koha (4p 6-st).

Rõõmsate kohtumisteni!

Ants